All Products
-
KristerI wanted to take a moment to say how impressed I am with the results of the laser targets so far. Your attention to detail is truly showing, and it’s exciting to see this coming together so well. Thank you for your work and effort—it’s greatly appreciated! Can’t wait to see the final outcome! -
ChrisAwesome thank you so much for the great customer interaction I wish more companies would follow your lead and interact with their customers. Great job! -
YeoI have received the holographic sight in working order. I'm currently trying out the sights, and so it seems to be working well as advertised. I did notice some smudges or finger prints on the lenses, but those were easy enough to clean off. There are some minor things that could be changed or improved upon, but I will surmise them in -
RyanThank you! Its precision and parameters perfectly meet my expectations. I really appreciate your professional recommendation. -
ThomasI have to say, your holographic sight is truly impressive ... it can definitely rival EOTECH!
Keywords [ line laser module ] match 39 Products.
635nm 120mW Focusable Red Line Laser Module For Construction Alignment Marking And Leveling
| Product Name: | Red Line Laser Module |
|---|---|
| Laser Display: | Visible Red Thickness Line |
| Laser Mode: | CW |
Uniform Distribution Line Laser Module 635nm 50mW 50um For Industrail Robotics Guidance
| Product Name: | Powell Lens Well-Distributed Line Laser Module |
|---|---|
| Wavelength: | 635nm |
| Line Width: | ≤50um@100mm |
High Power Focusable Powell Lens Uniform Line Laser Module 405nm 450nm 520nm 635nm 660nm 1W - 10W
| Product Name: | Powell Lens Well-Distributed Line Laser Module |
|---|---|
| Wavelength: | 405nm, 450nm, 520nm, 635nm, 660nm |
| Line Width: | ≤200um@100±10cm |
Green Cross Line Laser Module 520nm 10mW for Crosshair Laser Alignment and Self-Leveling Tool
| Product Name: | Green Cross Line Laser Module |
|---|---|
| Laser Display: | Visible Green Crosshair Line |
| Laser Mode: | CW |
Powell Lens Uniform Distribution Line Laser Module 405 - 850nm With TTL Modulation
| Product Name: | Powell Lens Uniform Line Laser Module |
|---|---|
| Wavelength: | 405~850nm (Custom) |
| Line Width: | ≤30um@80mm |
Compact Red Self Leveling Cross Line Laser Module 635nm 3mW Φ15x24mm
| Product Name: | Self Leveling 360 Degree Cross Line Laser Module |
|---|---|
| Laser Wavelength: | 635nm |
| Output Power: | ≤3.0mW |
Narrow Uniform Line Laser Module With Powell Lens TTL / Analog / PWM Modulation 20um 50um 200um
| Product Name: | Uniform Line Laser Module With Powell Lens |
|---|---|
| Wavelength: | 405nm 450nm 525nm 635nm 650nm 780nm 850nm |
| Line Width: | ≤20um@60mm, ≤30um@80mm,≤60um@150mm, ≤100um@300mm |
650nm 5mW Red Beam Cross Line Laser Projector Customizable for Laser Measurement and Marking
| Product Name: | Red Corss Line Laser Module |
|---|---|
| Laser Display: | Visible Red Corss Beam |
| Laser Mode: | CW |
Dot And Line Diode Laser Modules 650nm 20mW Straight Red Line Generator Laser Maker
| Product Name: | Red Line Laser Module |
|---|---|
| Laser Display: | Visible Red Strait Line |
| Laser Mode: | CW |
405nm 20mW Focus Adjustable Powell Lens Uniform Line Laser Diode Module Laser Profilometry 3D Scanning
| Product Name: | Powell Lens Uniform Line Laser Module |
|---|---|
| Wavelength And Output Power: | 405nm ≤30.0mW |
| Line Width: | ≤30um@150mm |

