All Products
-
KristerI wanted to take a moment to say how impressed I am with the results of the laser targets so far. Your attention to detail is truly showing, and it’s exciting to see this coming together so well. Thank you for your work and effort—it’s greatly appreciated! Can’t wait to see the final outcome! -
ChrisAwesome thank you so much for the great customer interaction I wish more companies would follow your lead and interact with their customers. Great job! -
YeoI have received the holographic sight in working order. I'm currently trying out the sights, and so it seems to be working well as advertised. I did notice some smudges or finger prints on the lenses, but those were easy enough to clean off. There are some minor things that could be changed or improved upon, but I will surmise them in -
RyanThank you! Its precision and parameters perfectly meet my expectations. I really appreciate your professional recommendation. -
ThomasI have to say, your holographic sight is truly impressive ... it can definitely rival EOTECH!
Small IR Laser Module 850nm 1mW 5mW Φ4x10mm Φ6x12mm for Gun Laser Sights and Night Vision
| Product Name: | Small IR Laser Diode Module |
|---|---|
| Wavelength: | 850nm |
| Output Power: | ≤5.0mW |
850nm Infrared Laser Diode Module Dual Power 5mW / 50mW Switchable Φ6×12mm Compact Size for Laser Sighting and Night Vision
| Product Name: | Dual Power Switchable 850nm Mini Laser Module |
|---|---|
| Wavelength: | 850±5nm |
| Output Power: | 5.0mW/50.0mW Switchable |
Compact 850nm 5mW IR Laser Diode Module with Pin-Out for Military Weapon Aiming Applications
| Product Name: | Mini Infrared Dot Laser Module |
|---|---|
| Wavelength: | 850nm |
| Output Power: | ≤1.0mW, ≤5.0mW, ≤50.0mW |
520nm Laser Diode Module 5mW 10mW 20mW CW/Pulsed, Miniature 7×15mm for Gas Sensing Applications
| Product Name: | Gun Aiming Mini Lasers Heads |
|---|---|
| Wavelength: | 405nm, 450nm, 520nm, 635nm, 650nm, 780nm, And 850nm |
| Output Power: | 1-5.0mW |
Interactive Multi-Laser Dry Fire Training Target System with Controller for Reaction Speed & Accuracy Improvement
| Product Name: | Dry Fire Training Laser Target |
|---|---|
| Feedback: | Immediate Light And Realistic Sound |
| Compatible Lasers: | Red, Green, Infrared And 780nm Laser |
940nm 10W 20mm@4m 120° Powell Lens Uniform Line Laser Power Adjustable
| Product Name: | Uniform Line Laser Module With Powell Lens |
|---|---|
| Wavelength: | 940nm |
| Line Width: | 20mm@4m |
520nm 50mW Focus Adjustable Powell Lens Green Uniform Line Laser Module for Machine Vision Inspection
| Product Name: | Powell Lens Uniform Green Line Laser Module |
|---|---|
| Wavelength: | 520nm |
| Output Power: | 50.0mW |
Narrow Uniform Line Laser Module With Powell Lens TTL / Analog / PWM Modulation
| Product Name: | Powell Lens Uniform Line Laser Module |
|---|---|
| Wavelength: | 405nm 450nm 525nm 635nm 650nm 780nm 850nm |
| Line Width: | ≤20um@60mm, ≤30um@80mm,≤60um@150mm, ≤100um@300mm |
650nm 50mW 90% High Uniformity Line Laser Generator For Machine Vision 3D Scanning Industrial Camera
| Product Name: | Powell Lens Uniform Line Laser Module |
|---|---|
| Wavelength: | 650nm |
| Line Width: | ≤50um@150mm |
Powell Lens Uniform Distribution Line Laser Module 405 - 850nm With TTL Modulation
| Product Name: | Powell Lens Uniform Line Laser Module |
|---|---|
| Wavelength: | 375~1550nm (Custom) |
| Line Width: | ≤30um@80mm |
