All Products
-
KristerI wanted to take a moment to say how impressed I am with the results of the laser targets so far. Your attention to detail is truly showing, and it’s exciting to see this coming together so well. Thank you for your work and effort—it’s greatly appreciated! Can’t wait to see the final outcome! -
ChrisAwesome thank you so much for the great customer interaction I wish more companies would follow your lead and interact with their customers. Great job! -
YeoI have received the holographic sight in working order. I'm currently trying out the sights, and so it seems to be working well as advertised. I did notice some smudges or finger prints on the lenses, but those were easy enough to clean off. There are some minor things that could be changed or improved upon, but I will surmise them in -
RyanThank you! Its precision and parameters perfectly meet my expectations. I really appreciate your professional recommendation. -
ThomasI have to say, your holographic sight is truly impressive ... it can definitely rival EOTECH!
Keywords [ line laser module ] match 39 Products.
520nm 532nm 635nm 650nm Laser Module Projector Generator Single Straight Light Laser Maker
| Product Name: | 532nm 30mW Green Laser Line Module Projector Generator |
|---|---|
| Wavelength And Output Power: | 520nm ≤30.0mW |
| Line Width: | ≤2.5mm@5m |
360 Degree Uniform Line Laser Generator 520nm 30mW Green Laser Beam Projector
| Product Name: | 360° Green Uniform Line Laser Diode Module |
|---|---|
| Wavelength: | 520nm |
| Fan Angle: | 360 |
532nm 30mW DPSS Solid State Laser Module For Biological Detection Sciences Instruments
| Product Name: | Diode-Pumped Solid-State (DPSS) Laser Modules |
|---|---|
| Laser Display: | Visible Green Beam |
| Laser Mode: | CW |
450nm 30mW Blue Line 30um Narrow Linewidth Laser Intensity Well Distributed Laser Diode Module with Powell Lens
| Product Name: | Powell Lens Uniform Line Laser Module |
|---|---|
| Wavelength And Output Power: | 450nm ≤30.0mW |
| Line Width: | ≤30um@150mm |
650nm 50mW 90% High Uniformity Line Laser Generator For Machine Vision 3D Scanning Industrial Camera
| Product Name: | Powell Lens Uniform Line Laser Module |
|---|---|
| Wavelength: | 635nm |
| Line Width: | ≤50um@150mm |
Industrial Dot And Line Diode Laser Diode Module 405nm - 1050nm Pulsed TTL Modulation
| Product Name: | Dot Laser Diode Module |
|---|---|
| Wavelength: | 405-1050nm |
| Output Power: | 1- 500mW |
635nm 20mW CW Red Dot Beam Laser Diode Module for Medical Instrument Laser Source
| Product Name: | 635nm 20mW Red Laser Diode Module |
|---|---|
| Laser Color: | Visiable Red Dot |
| Laser Mode: | CW Or Pulse |
Industrial Robotic Machine Vision Laser 360 Degree Well Distributed Uniform Beam Line
| Product Name: | 360° Green Uniform Line Laser Diode Module |
|---|---|
| Wavelength: | 450nm |
| Output Power: | ≤30.0mW |
360 Degree Red and Green Laser Level Module Laser Circle Beam Measuring Detector Scanner
| Product Name: | 650nm 360 Degree Red Laser Line Module |
|---|---|
| Output Power: | ≤1.0mW |
| Line Width: | ≤2.0mm@5m |
Customizable 520nm 30mW Green Light Laser Line Projector for Industrial Laser Layout Marking Tool
| Product Name: | 520nm Green Laser Line Projector |
|---|---|
| Output Power: | 30.0mW |
| Line Width: | ≤1.0mm@1m |

