All Products
-
KristerI wanted to take a moment to say how impressed I am with the results of the laser targets so far. Your attention to detail is truly showing, and it’s exciting to see this coming together so well. Thank you for your work and effort—it’s greatly appreciated! Can’t wait to see the final outcome! -
ChrisAwesome thank you so much for the great customer interaction I wish more companies would follow your lead and interact with their customers. Great job! -
YeoI have received the holographic sight in working order. I'm currently trying out the sights, and so it seems to be working well as advertised. I did notice some smudges or finger prints on the lenses, but those were easy enough to clean off. There are some minor things that could be changed or improved upon, but I will surmise them in -
RyanThank you! Its precision and parameters perfectly meet my expectations. I really appreciate your professional recommendation. -
ThomasI have to say, your holographic sight is truly impressive ... it can definitely rival EOTECH!
44 Magnum Training Cartridge Laser Bullet Laser Shooting Simulator For Dry Fire Practice System
| Product Name: | Dry Fire 44Mag Laser Training Cartridge |
|---|---|
| Application: | Indoor Dry Fire Shooting Training Laser Simulator |
| Range For Sighting: | 5-100 Yards |
1064nm 50mJ DPSS Nanosecond Pulsed Laser M²≤2 1W High Energy Laser for Rangefinder LIBS Spectroscopy with Driver
| Product Name: | 1064nm DPSS Nanosecond Pulsed Laser |
|---|---|
| Wavelength: | 1064±1 Nm |
| Laser Type: | Diode-Pumped Solid-State (DPSS) Laser |
SM / MM / PM Multi-Core Armored Fiber Optic Patch Cord Branch Jumper with FC/PC FC/APC SMA905 Connectors
| Product Name: | Multi Cores Fiber Optic Branch Jumper |
|---|---|
| Fiber Core Diameter: | 200μm |
| NA: | 0.22 |
532nm 100mW DPSS Single Mode Fiber Coupled Green Laser for Scientific & Industrial Applications
| Product Name: | 532nm DPSS Single Mode Fiber Coupled Green Laser |
|---|---|
| Wavelength: | 532nm ± 1nm |
| Output Power: | 100mW (Custom) |
650nm 30mW Red Laser Diode Module For Gas Detector Sensor Laser Equipment Parts
| Product Name: | 650nm 30mW Red Dot Laser Diode Module |
|---|---|
| Laser Color: | Visiable Red Dot Beam |
| Laser Mode: | CW Or Pulse |
1030 nm 200 mW Single-Mode Laser Diode Butterfly Package with TEC and Optional Driver
| Product Name: | DFB Butterfly Package Fiber-Coupled Laser Diode Module |
|---|---|
| Wavelength: | 1030nm |
| Output Power: | 200.0mW |
1310nm 1550nm DFB Butterfly Package Fiber-Coupled Laser Diode Module with TEC and Optical Isolator (Optional Driver)
| Product Name: | DFB Butterfly Package Fiber-Coupled Laser Diode Module |
|---|---|
| Wavelength: | 1310nm, 1550nm |
| Output Power: | 50.0mW |
650nm 50mW 90% High Uniformity Line Laser Generator For Machine Vision 3D Scanning Industrial Camera
| Product Name: | Powell Lens Uniform Line Laser Module |
|---|---|
| Wavelength: | 635nm |
| Line Width: | ≤50um@150mm |
Narrow Uniform Line Laser Module With Powell Lens TTL / Analog / PWM Modulation 20um 50um 200um
| Product Name: | Uniform Line Laser Module With Powell Lens |
|---|---|
| Wavelength: | 405nm 450nm 525nm 635nm 650nm 780nm 850nm |
| Line Width: | ≤20um@60mm, ≤30um@80mm,≤60um@150mm, ≤100um@300mm |
High Power Focusable Powell Lens Uniform Line Laser Module 405nm 450nm 520nm 635nm 660nm 1W - 10W
| Product Name: | Powell Lens Well-Distributed Line Laser Module |
|---|---|
| Wavelength: | 405nm, 450nm, 520nm, 635nm, 660nm |
| Line Width: | ≤200um@100±10cm |
