All Products
-
KristerI wanted to take a moment to say how impressed I am with the results of the laser targets so far. Your attention to detail is truly showing, and it’s exciting to see this coming together so well. Thank you for your work and effort—it’s greatly appreciated! Can’t wait to see the final outcome! -
ChrisAwesome thank you so much for the great customer interaction I wish more companies would follow your lead and interact with their customers. Great job! -
YeoI have received the holographic sight in working order. I'm currently trying out the sights, and so it seems to be working well as advertised. I did notice some smudges or finger prints on the lenses, but those were easy enough to clean off. There are some minor things that could be changed or improved upon, but I will surmise them in -
RyanThank you! Its precision and parameters perfectly meet my expectations. I really appreciate your professional recommendation. -
ThomasI have to say, your holographic sight is truly impressive ... it can definitely rival EOTECH!
Keywords [ o t o laser bullet ] match 27 Products.
Dry Fire Training Laser Bullet 9mm Gold Plated Laser Cartridge for Pistol Shooting Simulator Practice
| Product Name: | 9mm Laser Training Bullet |
|---|---|
| Application: | Indoor Dry Fire Shooting Training Laser Simulator |
| Laser Type: | Visible Red Dot CW Lasers (635nm, 650nm), Infrared Invisible Lasers (780nm, 850nm), Continuous Lasers And Pulse Lasers (duration 15/30ms/50ms/70ms) |
9mm Laser Bullet Replacement Snap Cap Laser Training Cartridge Switch End Cap
| Product Name: | Dry Fire Training Laser Bullet Snap Cap |
|---|---|
| Application: | Indoor Dry Fire Shooting Training Laser Simulator |
| Laser Type: | Red Visible Lasers (635nm, 650nm), Infrared Invisible Lasers (780nm, 850nm), Continuous Lasers And Pulse Lasers (duration 15/30ms/50ms/70ms) |
Gold Plated 45 Colt Laser Bullet For Dry Fire Training Laser Shooting System Simulator
| Product Name: | 45 Colt Dry Fire Training Laser Bullet |
|---|---|
| Laser Type: | Red Visible Lasers (635nm, 650nm), Infrared Invisible Lasers (780nm, 850nm), Continuous Lasers And Pulse Lasers (duration 15/30ms/50ms/70ms) |
| Range For Sighting: | 5-100 Yards |
5.56mm Training Laser Bullet Cartridge For M16 M4 AR15 Rifle Shooting Practice Simulatorr
| Product Name: | 5.56 Laser Training Cartriidge |
|---|---|
| Application: | Indoor Dry Fire Shot Simulate Laser Training |
| Laser Type: | Red(635nm, 650nm)/Infrared(780nm, 850nm) |
Firearm Training Laser Bullet Laser Training Cartridge Home Dry Fire Laser Shooting Accuracy Practice
| Product Name: | 9mm Laser Training Bullet |
|---|---|
| Application: | Indoor Dry Fire Shooting Training Laser Simulator |
| Laser Type: | Red(635nm, 650nm)/ Infrared(780nm, 850nm), Continuous/Pulse(duration 15/30ms/50ms/70ms) |
45 ACP Continuous / Pulse Laser Training Cartridge 45 Laser Bullet For Dry Fire Training
| Product Name: | Dry Fire Training .45ACP Laser Bullet |
|---|---|
| Laser Type: | Red(635nm, 650nm) And Infrared(780nm, 850nm) |
| Laser Mode: | Continuous And Pulse Lasers (duration 15/30ms/50ms/70ms) |
Dry Fire Training Laser Bullet Multi Calibers Laser Trainer Cartridge Indoor Laser Shotting Simulator
| Product Name: | Dry Fire Training Laser Bullet Combination Kit |
|---|---|
| Application: | Indoor Dry Fire Shooting Training Laser Simulator |
| Laser Type: | Red Visible Lasers (635nm, 650nm), Infrared Invisible Lasers (780nm, 850nm), Continuous Lasers And Pulse Lasers (duration 15/30ms/50ms/70ms) |
AR15 Rifle 223 REM Training Laser Bullet 5.56mm Laser Trainer Cartridge
| Product Name: | Dry Fire Training .223 REM Laser Bullet |
|---|---|
| Application: | Indoor Dry Fire Shooting Training Laser Simulator |
| Laser Type: | Red Visible Lasers (635nm, 650nm), Infrared Invisible Lasers (780nm, 850nm), Continuous Lasers And Pulse Lasers (duration 15/30ms/50ms/70ms) |
Gold Plated 9mm Laser Training Cartridge 650nm Red Laser Bullet For Dry Fire Practice
| Product Name: | 9mm Laser Bullet |
|---|---|
| Application: | Indoor Dry Fire Shooting Training Laser Simulator |
| Laser Type: | Red Visible Lasers (635nm, 650nm), Infrared Invisible Lasers (780nm, 850nm), Continuous Lasers And Pulse Lasers (duration 15/30ms/50ms/70ms) |
Dry Fire Training 308 Win Laser Bullet Laser Training Cartridge for Laser Shooting Simulator
| Product Name: | Dry Fire Training 9mm Laser Bullet |
|---|---|
| Application: | Indoor Dry Fire Laser Simulation Shooting Practice |
| Laser Wavelength: | Red(635nm, 650nm)/Infrared(780nm, 850nm) |

