All Products
-
KristerI wanted to take a moment to say how impressed I am with the results of the laser targets so far. Your attention to detail is truly showing, and it’s exciting to see this coming together so well. Thank you for your work and effort—it’s greatly appreciated! Can’t wait to see the final outcome! -
ChrisAwesome thank you so much for the great customer interaction I wish more companies would follow your lead and interact with their customers. Great job! -
YeoI have received the holographic sight in working order. I'm currently trying out the sights, and so it seems to be working well as advertised. I did notice some smudges or finger prints on the lenses, but those were easy enough to clean off. There are some minor things that could be changed or improved upon, but I will surmise them in -
RyanThank you! Its precision and parameters perfectly meet my expectations. I really appreciate your professional recommendation. -
ThomasI have to say, your holographic sight is truly impressive ... it can definitely rival EOTECH!
Keywords [ o t o laser bullet ] match 27 Products.
Dry Fire Training IR Laser Trainer Cartridge 9mm Luge Laser Bullet With Infrared 780nm Laser
| Product Name: | Dry Fire Training Laser Trainer Cartridge 9mm |
|---|---|
| Application: | Home Laser Shooting Simulation Practice |
| Laser Wavelength: | Red(635nm, 650nm)/Infrared(780nm, 850nm) |
Dry Fire Training Laser Bullet 9mm Practice Laser 9x19mm For Home Shooting Training
| Product Name: | 9mm Laser Training Cartridge |
|---|---|
| Wavelength: | 635nm Or 650nm |
| Output Power: | <5mW |
Dry Fire Training 9x19mm Laser Bullet Silver Plated Red/IR Laser Trainer Cartridge
| Product Name: | 9mm Laser Training Bullet |
|---|---|
| Laser Wavelength: | Red(650nm, Visible), IR(780nm, Invisible) |
| Pulse: | 8ms, 30ms, 44ms, 50ms, 100ms, 120ms, Etc |
Dry Fire Training Laser Cartridge 9mm 40S&W 45ACP 38 Special 380ACP 223 7.62 Laser Bullet
| Product Name: | Dry Fire Laser Training Cartridge |
|---|---|
| Calibers: | 9mm, .45 ACP, .40 S&W, .38 Special, 380 ACP, .45 Colt, .223 REM Or 5.56mm, 7.62mm, .44 Mag, And 12GA Laser Cartridges Combo |
| Laser Color: | Red(650nm), Infrared(IR 780nm) |
Home Dry Fire Laser Cartridge End Cap Laser Bullet Snap Cap Replacement Switch
| Product Name: | 38Spec Dry Fire Training Laser Bullet Snap Cap |
|---|---|
| Application: | Home Laser Shooting Training Simulator |
| Laser Type: | Red (635nm, 650nm) Or Infrared(780nm, 850nm), |
Dry Fire Training 40 S&W Laser Bullet Laser Trainer Cartridge Gold Plated Over 1500 Shots FDA and CE Certificaed
| Product Name: | Dry Fire Training 40S&W Laser Bullet |
|---|---|
| Application: | Indoor Dry Fire Shooting Training Laser Simulator |
| Laser Type: | Red Visible Lasers (635nm, 650nm), Infrared Invisible Lasers (780nm, 850nm), Continuous Lasers And Pulse Lasers (duration 15/30ms/50ms/70ms) |
12 Gauge Laser Bullet Indoor Laser Shooting Simulation Training Cartridge for Dry Fire Practice
| Product Name: | 12GA Laser Training Bullet |
|---|---|
| Application: | Indoor Dry Fire Shooting Laser Training |
| Laser Wavelength: | Red (635nm, 650nm), IR (780nm, 850nm) |
44 Magnum Training Cartridge Laser Bullet Laser Shooting Simulator For Dry Fire Practice System
| Product Name: | Dry Fire 44Mag Laser Training Cartridge |
|---|---|
| Application: | Indoor Dry Fire Shooting Training Laser Simulator |
| Range For Sighting: | 5-100 Yards |
Pistol And Rifle Training Laser Bullet 9mm 5.56 223 7.62 Laser Training Cartridge
| Product Name: | Laser Training Bullet |
|---|---|
| Application: | Indoor Dry Fire Shooting Training Laser Simulator |
| Laser Type: | Visible Red Dot CW Lasers (635nm, 650nm), Infrared Invisible Lasers (780nm, 850nm), Continuous Lasers And Pulse Lasers (duration 15/30ms/50ms/70ms) |
38 Special Laser Training Cartridge Gold Plated For Dry Fire Training Simulation System
| Product Name: | 38 Special Laser Bullet |
|---|---|
| Application: | Home Dry Fire Laser Shooting Training Simulator |
| Laser Wavelength: | Red (635nm, 650nm) Or IR (780nm, 850nm) |

