All Products
-
KristerI wanted to take a moment to say how impressed I am with the results of the laser targets so far. Your attention to detail is truly showing, and it’s exciting to see this coming together so well. Thank you for your work and effort—it’s greatly appreciated! Can’t wait to see the final outcome! -
ChrisAwesome thank you so much for the great customer interaction I wish more companies would follow your lead and interact with their customers. Great job! -
YeoI have received the holographic sight in working order. I'm currently trying out the sights, and so it seems to be working well as advertised. I did notice some smudges or finger prints on the lenses, but those were easy enough to clean off. There are some minor things that could be changed or improved upon, but I will surmise them in -
RyanThank you! Its precision and parameters perfectly meet my expectations. I really appreciate your professional recommendation. -
ThomasI have to say, your holographic sight is truly impressive ... it can definitely rival EOTECH!
Keywords [ training laser bullet ] match 33 Products.
Umarex .177 Air Pistol Training Laser Cartridge IR 780nm CO2 Gas Blowback Vibration Activated Muzzle Laser
| Product Name: | Umarex 177 Air Pistol Laser Cartridge |
|---|---|
| Application: | Laser Shooting Simulation Training |
| Laser Type: | Infrared Invisible Lasers 780nm 44ms |
9mm Laser Bullet Replacement Snap Cap Laser Training Cartridge Switch End Cap
| Product Name: | Dry Fire Training Laser Bullet Snap Cap |
|---|---|
| Application: | Indoor Dry Fire Shooting Training Laser Simulator |
| Laser Type: | Red Visible Lasers (635nm, 650nm), Infrared Invisible Lasers (780nm, 850nm), Continuous Lasers And Pulse Lasers (duration 15/30ms/50ms/70ms) |
Home Dry Fire Laser Cartridge End Cap Laser Bullet Snap Cap Replacement Switch
| Product Name: | 38Spec Dry Fire Training Laser Bullet Snap Cap |
|---|---|
| Application: | Home Laser Shooting Training Simulator |
| Laser Type: | Red (635nm, 650nm) Or Infrared(780nm, 850nm), |
Dry Fire Training Laser Cartridge 9mm 40S&W 45ACP 38 Special 380ACP 223 7.62 Laser Bullet
| Product Name: | Dry Fire Laser Training Cartridge |
|---|---|
| Calibers: | 9mm, .45 ACP, .40 S&W, .38 Special, 380 ACP, .45 Colt, .223 REM Or 5.56mm, 7.62mm, .44 Mag, And 12GA Laser Cartridges Combo |
| Laser Color: | Red(650nm), Infrared(IR 780nm) |
Gold Plated 45 Colt Laser Bullet For Dry Fire Training Laser Shooting System Simulator
| Product Name: | 45 Colt Dry Fire Training Laser Bullet |
|---|---|
| Laser Type: | Red Visible Lasers (635nm, 650nm), Infrared Invisible Lasers (780nm, 850nm), Continuous Lasers And Pulse Lasers (duration 15/30ms/50ms/70ms) |
| Range For Sighting: | 5-100 Yards |
Dry Fire Training IR Laser Trainer Cartridge 9mm Luge Laser Bullet With Infrared 780nm Laser
| Product Name: | Dry Fire Training Laser Trainer Cartridge 9mm |
|---|---|
| Application: | Home Laser Shooting Simulation Practice |
| Laser Wavelength: | Red(635nm, 650nm)/Infrared(780nm, 850nm) |
Gold Plated 9mm Laser Training Cartridge 650nm Red Laser Bullet For Dry Fire Practice
| Product Name: | 9mm Laser Bullet |
|---|---|
| Application: | Indoor Dry Fire Shooting Training Laser Simulator |
| Laser Type: | Red Visible Lasers (635nm, 650nm), Infrared Invisible Lasers (780nm, 850nm), Continuous Lasers And Pulse Lasers (duration 15/30ms/50ms/70ms) |
Dry Fire Training 9x19mm Laser Bullet Silver Plated Red/IR Laser Trainer Cartridge
| Product Name: | 9mm Laser Training Bullet |
|---|---|
| Laser Wavelength: | Red(650nm, Visible), IR(780nm, Invisible) |
| Pulse: | 8ms, 30ms, 44ms, 50ms, 100ms, 120ms, Etc |
Umarex Glock Air Pistols Airsoft Laser Training Cartridge Red 650nm Laser Shooting Simulator
| Product Name: | Umarex 177 Airsoft Pistol Laser Cartridge |
|---|---|
| Application: | Dry Fire Laser Shooting Simulation Training |
| Laser Type: | Visible Red Lasers 650nm Duration 120ms |
Red & IR Vibration Muzzle Laser Cartridge for Airsoft Pistols Recoil Enabled Dry Fire Training
| Product Name: | Airsoft Muzzle Vibration Laser Cartridge |
|---|---|
| Laser Type: | IR 780nm 8ms |
| Laser Dot Size: | ≤15x10mm@20m |

