All Products
-
KristerI wanted to take a moment to say how impressed I am with the results of the laser targets so far. Your attention to detail is truly showing, and it’s exciting to see this coming together so well. Thank you for your work and effort—it’s greatly appreciated! Can’t wait to see the final outcome! -
ChrisAwesome thank you so much for the great customer interaction I wish more companies would follow your lead and interact with their customers. Great job! -
YeoI have received the holographic sight in working order. I'm currently trying out the sights, and so it seems to be working well as advertised. I did notice some smudges or finger prints on the lenses, but those were easy enough to clean off. There are some minor things that could be changed or improved upon, but I will surmise them in -
RyanThank you! Its precision and parameters perfectly meet my expectations. I really appreciate your professional recommendation. -
ThomasI have to say, your holographic sight is truly impressive ... it can definitely rival EOTECH!
Keywords [ laser shooting simulator ] match 44 Products.
Dry Fire Training Reactive Laser Sensing Target 21 Display Point Durable Silver Anodized Aluminum
| Product Name: | Dry Fire Training Laser Sensing Target |
|---|---|
| Feedback: | Immediate Light And Sound Feedback |
| Compatible Laser: | Red, Green, IR And 780nm Laser |
Umarex .177 Air Pistol Training Laser Cartridge IR 780nm CO2 Gas Blowback Vibration Activated Muzzle Laser
| Product Name: | Umarex 177 Air Pistol Laser Cartridge |
|---|---|
| Application: | Laser Shooting Simulation Training |
| Laser Type: | Infrared Invisible Lasers 780nm 44ms |
Recoil Enabled Dry Fire Training Red & IR Vibration Muzzle Laser Cartridge for Airsoft Pistols
| Product Name: | Airsoft Recoil Enabled Dry Fire Training Laser Cartridge |
|---|---|
| Laser Type: | IR 780nm, 8ms |
| Laser Dot Size: | ≤15x10mm@20m |
Dry Fire Training 9x19mm Laser Bullet Silver Plated Red/IR Laser Trainer Cartridge
| Product Name: | 9mm Laser Training Bullet |
|---|---|
| Laser Wavelength: | Red(650nm, Visible), IR(780nm, Invisible) |
| Pulse: | 8ms, 30ms, 44ms, 50ms, 100ms, 120ms, Etc |
Dry Fire Laser Electronic Target Wireless Controller for Multi Target Operation System
| Product Name: | Dry Fire Training Laser Target Controller |
|---|---|
| Display Screen Size:: | 0.96” |
| Display Screen Type:: | OLED |
7.62x39mm Rifle Laser Training Cratridge IR and Red Laser Simulation Shooting Bullet for Dry Fire Training
| Product Name: | 7.62mm Laser Simulation Shooting Bullet |
|---|---|
| Laser Type: | Red(635nm, 650nm) And IR(780nm, 850nm) |
| Laser Modes: | Continuous And Pulse (duration 15/30ms/50ms/70ms) |
38 Special Laser Training Cartridge Gold Plated For Dry Fire Training Simulation System
| Product Name: | 38 Special Laser Bullet |
|---|---|
| Application: | Home Dry Fire Laser Shooting Training Simulator |
| Laser Wavelength: | Red (635nm, 650nm) Or IR (780nm, 850nm) |
Dry Fire Training Laser Bullet 9mm Practice Laser 9x19mm For Home Shooting Training
| Product Name: | 9mm Laser Training Cartridge |
|---|---|
| Wavelength: | 635nm Or 650nm |
| Output Power: | <5mW |
12 Gauge Laser Bullet Red/IR Training Laser Cartridge for Indoor Dry Fire Practice
| Product Name: | 12GA Laser Training Bullet |
|---|---|
| Application: | Indoor Dry Fire Shooting Laser Training |
| Laser Wavelength: | Red (635nm, 650nm), IR (780nm, 850nm) |
Vibration Activated Laser Training Cartridge for Umarex .177 GBB Air Pistols Dry Fire Training
| Product Name: | Umarex 177 Air Pistol Laser Cartridge |
|---|---|
| Application: | Indoor Dry Fire Training Laser Simulation Shooting |
| Laser Type: | Infrared Invisible Lasers 780nm 8ms |

