All Products
-
KristerI wanted to take a moment to say how impressed I am with the results of the laser targets so far. Your attention to detail is truly showing, and it’s exciting to see this coming together so well. Thank you for your work and effort—it’s greatly appreciated! Can’t wait to see the final outcome! -
ChrisAwesome thank you so much for the great customer interaction I wish more companies would follow your lead and interact with their customers. Great job! -
YeoI have received the holographic sight in working order. I'm currently trying out the sights, and so it seems to be working well as advertised. I did notice some smudges or finger prints on the lenses, but those were easy enough to clean off. There are some minor things that could be changed or improved upon, but I will surmise them in -
RyanThank you! Its precision and parameters perfectly meet my expectations. I really appreciate your professional recommendation. -
ThomasI have to say, your holographic sight is truly impressive ... it can definitely rival EOTECH!
Keywords [ laser beam expansion ] match 0 Products.
Sorry!
Your search "laser beam expansion" match no products.
You can Request A Quote to let us to match products for you.
Related Products
375nm 10mW 0.1nm Narrow Linewidth High Power Stability Fiber-Coupled Laser for Raman Spectroscopy
| Product Name | 375nm Narrow Linewidth Laser System |
|---|---|
| Wavelength | 375nm ± 1nm |
| Output Power | 10mW, 200mW(Optional) |
| Linewidth | ≤0.1nm |
532nm 30mW DPSS Solid State Laser Module For Biological Detection Sciences Instruments
| Product name | Diode-Pumped Solid-State (DPSS) Laser Modules |
|---|---|
| Laser Display | Visible Green Beam |
| Laser Mode | CW |
| Beam Size | ≤3mm@5m |
Green Line Laser Projector 520nm 30mW Diode Laser Module for Industrial Alignment and Scanning
| Product name | Green Line Laser Module |
|---|---|
| Laser Color | Visible Green Strait Line |
| Laser Mode | CW |
| Line Width | ≤2.5mm@5m |
Green Cross Line Laser Module 520nm 10mW for Crosshair Laser Alignment and Self-Leveling Tool
| Product name | Green Cross Line Laser Module |
|---|---|
| Laser Display | Visible Green Crosshair Line |
| Laser Mode | CW |
| Beam Size | ≤3mm@10m |
650nm 5mW Red Beam Cross Line Laser Projector Customizable for Laser Measurement and Marking
| Product name | Red Corss Line Laser Module |
|---|---|
| Laser Display | Visible Red Corss Beam |
| Laser Mode | CW |
| Beam Size | ≤3mm@5m |
635nm 50mW Horizontal Line Diode Laser Modules For Wall And Ceilings Alignment Placement
| Product name | Red Line Laser Module |
|---|---|
| Laser Display | Visible Red Strait Line |
| Laser Mode | CW |
| Beam Size | ≤3mm@10m |
650nm Red Laser Line Generator for Machine Cutting Positioning Alignment and Guidance
| Product name | 650nm Red Laser Line Module Projector Generator |
|---|---|
| Output Power | ≤100.0mW |
| Line Width | ≤2.0mm@6m |
| Fan Angle | 120 Degree |
650nm 30mW 9um Coaxial Package Fiber Output Laser Module For Industrial and Medical Equipment
| Product name | Single Mode Fiber Pigtailed Laser Module |
|---|---|
| Wavelength | 650nm |
| Output Power | ≤30.0mW |
| Laser Mode | CW |

